تخصص ما

تیروئید

غده تیروئید در جلوی گردن و اطراف نای قرار دارد و وظیفه کنترل متابولیسم‌ را بر عهده دارد. هنگامی که  غده هیپوفیز، مقدار زیادی هورمون تولید می کند، سرعت مصرف انرژی در بدن بیشتر می شود که به این حالت، پرکاری تیروئید گفته می شود. اما هنگامی که این غده، هورمون بقدر کافی تولید نمی کند، سرعت مصرف انرژی کمتر می شود که به این حالت، کم کاری تیروئید گفته می شود.

هورمون تیروئید:
مقدار هورمون تیروئید در جریان خون بواسطه غده هیپوفیز کنترل و ردیابی می شود. هنگامی که غده هیپوفیز که در مرکز جمجمه زیر مغز قرار دارد، فقدان این هورمون یا افزایش سطح هورمون های تیروئید را احساس می کند، هورمون TSH را تنظیم کرده و آن را برای تیروئید ارسال می کند.
شایع ترین دلیل جراحی تیروئید وجود ندول یا تومور در غده تیروئید است.که می توانند تیروئید را برای تولید بیش از حد هورمون تحریک و مشکلاتی ایجاد کنند (عارضه ای به نام پرکاری تیروئید).
جراحی می تواند پرکاری تیروئید را اصلاح کند. پرکاری تیروئید اغلب نتیجه یک اختلال خود ایمنی به نام بیماری گریوز است.
یکی دیگر از دلایل جراحی تیروئید، تورم یا بزرگ شدن غده تیروئید است. این به عنوان گواتر شناخته می شود. گواتر نیز مانند گره های بزرگ می تواند گلو را مسدود کند و در خوردن، صحبت کردن و تنفس اختلال ایجاد کند.

دکتر کریمیان

درمان تیروئید

درمان سرطان تیروئید

دلایل ابتلا به بیماری کم کاری تیروئید

بیماری تیروئید از جمله بیماری های ارثی و اکتسابی است و افراد مبتلا به بیماری تیروئید چه کم کاری و چه پرکاری باید جهت معاینه به متخصص غدد درون ریز مراجعه نمایند و اطمینان داشته باشند که  هر دو قابل درمان هستند. استفاده داروهای مکمل، ید رادیواکتیو، و عمل جراحی از درمان اختصاصی برای درمان بیماری تیروئید می‌باشد.

  • جراحی برای برداشتن قسمتی و یا تمام غده تیروئید که به آن تیروئیدکتومی میگویند.
  • بلعیدن یک ماده رادیواکتیو که با حرکت در طول بدن هرگونه سلول سرطانی را از بین میبرد و به ان درمان سرطان تیروئید با رادیواکتیو گفته میشود.
  • درمان دارویی که در آن درمان سرطان تیروئید با برخی داروها میباشد که به آن سیمی درمانی گفته میشود.
  • درمان با استفاده از تاباندن اشعه یا پرتودرمانی.
  • تیروئیدیت
  • تیروئید هاشیموتو
  • تیروئیدیت بعد از زایمان
  • کمبود ید
  • غده تیروئید کم کار
خدمات دیگر

سایر خدمات پزشک

دکتر کریمیان به همراه تیم پزشکی مجرب آماده ی خدمت رسانی در زمینه های جراحی زیبایی، پیکرتراشی و لیپوساکشن ، لاپاراسکوپی و جراحی های کوچک به شما می باشد..

دکتر کریمیان

لاپاراسکوپی

.

دکتر کریمیان

دستگاه گوارش

.

دکتر کریمیان

دستگاه LDM-MED

  .

دکتر کریمیان

جراحی های شایع

کیست مویی ، هموروئید، فتق

فعالیت های ما

نمونه کارها

با توانایی های ما در زمینه ی جراحی زیبایی و درمانی آشنا شوید و باخاطری آسوده خود را به ما بسپارید.

0 +

بیماران راضی

0 +

بخش های بهداشتی

0 +

انواع تحقیق

0 +

جوایز دریافتی

سوالات متداول

سوالی دارید؟

هدف ما ارائه خدمات درمانی و زیبایی به شماست به این جهت ما در زمینه های جراحی چون لیپوساکشن و پیکرتراشی ، بلفارو پلاستی و لاپاراسکوپی و جراحی های کوچک پاسخگوی سوالات شما در جهت شفاف سازی نوع خدماتمان هستیم.

چه کسانی به بیماری تیروئید مبتلا می شوند؟

درحال حاضر حدود 20 میلیون امریکایی مبتلا به بیماری تیروئیدی هستند. افراد در هر سن و با هر نژادی می توانند به بیماری تیروئید مبتلا شوند. زنان 5 تا 8 برابر بیشتر از مردان در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

 

بیماری گریوز چیست؟

بیماری گریوز باعث می شود که بدن به اشتباه غده تیروئید را به عنوان یک جسم خارجی تشخیص دهد و آنتی بادی هایی را برای حمله به آن ارسال کند. این آنتی بادی ها تیروئید را ملتهب می کنند و باعث تولید بیش از حد هورمون می شوند.